Reverse Pitch – رویداد معکوس

تاکنون دو وبینار در مسیر رویداد «کارآفرینی و فناوری‌های نوین آموزشی» برگزار شده و سومین اقدام برای نزدیک شدن به رویداد، برگزاری نشستی با عنوان «مساله یابی » است.

رویداد معکوس (reverse pitch) که در اینجا «نشست مساله‌یابی» عنوان می‌شود؛ نوعی رویداد است که در آن نقش کارآفرینان و سرمایه گذاران جابجا می شود. به جای اینکه استارت‌آپ‌ها ایده‌های خود را در اختیار سرمایه‌گذاران بالقوه قرار دهند، سرمایه‌گذاران یا شرکت‌ها مشکلات یا چالش‌های خود را در اختیار استارت‌آپ‌ها قرار می‌دهند و آنها راه‌حل‌ها یا نوآوری‌ها را پیشنهاد می‌کنند. یک نشست مساله‌یابی می‌تواند راهی عالی برای تقویت همکاری، خلاقیت و حل مشکل بین سهامداران مختلف در یک زیست‌بوم باشد.

پس نشست مساله‌یابی، نوعی رویداد است که در آن مشتریان، سرمایه‌گذاران یا شرکای بالقوه مشکلات یا چالش‌های خود را در اختیار گروهی از کارآفرینان یا استارت‌آپ‌ها قرار می‌دهند، و سپس آنها سعی می‌کنند راه‌حل‌هایی متناسب با نیازهای خود ارائه دهند. این راهی برای یافتن فرصت های بازار و اعتبار بخشیدن به ایده های محصول است.

برای حضور موفق در یک «نشست مساله‌یابی» لازم است هم ارائه دهندگان مساله و هم شنوندگان، که معمولا از دسته‌ی استارت آپ‌ها و نوآوران هستنتد؛ آمادگی لازم را داشته‌باشند. در اینجا راهنماهایی را فراهم کردیم تا شما عزیزان با موفقیت در این سلسله نشست‌ها حضور یابید:

راهنمای شرکت در یک «جلسه مساله‌یابی» برای ارائه‌دهندگان مساله

راهنمای شرکت در یک «نشست مساله‌یابی» برای ارائه‌دهندگان راه‌حل (استارت‌آپ‌ها)

راهنمای برگزاری«نشست مساله‌یابی»

لازم است همه شرکت‌کنندگان در جلسه چه بصورت آنلاین و چه به صورت حضوری حتما ثبت نام در باشگاه را انجام دهند و در صورت بروز هر مشکلی با شماره تلفن ها و ایمیل های ارائه شده در همین صفحه تماس حاصل کنند.