Skip to main content

ابتدای سال 1398 بود و ما پس از فعالیت‌های شبانه‌روزی در زیست‌بوم نوآوری کشاورزی کشور تصمیم گرفتیم دورهمی‌های صمیمی را راه بیاندازیم. آقای مهندس طهماسبی معاون وقت باغبانی وزارت جهاد کشاورزی علاوه بر ویژگی‌های ممتاز حرفه‌ای، انسان شریف و قابل احترامی بودند. ایشان یکی از مهمترین حامیان کسب و کارهای نوپا در ستاد وزارت جهاد کشاورزی محسوب می‌شدند. مطلب زیر را رسانه اکوموتیو به عنوان مجری برنامه در وبگاه خود درج کرد و در اینجا نقل قول می‌شود.

در این دورهمی استارت آپی کوتاه که با حضور مهندس محمدعلی طهماسبی، معاون امور باغبانی وزارت جهاد کشاورزی و به همت پروژه کسب و کارهای نوپا و با همکاری تیم اکوموتیو برگزار شد، سخنرانانی از بخش خصوصی و دولتی به ارائه نکات و نقطه نظرات خود پیرامون این حوزه پرداختند. در این گردهمایی بخش خصوصی علاوه بر معرفی کسب و کار و ظرفیت های خود به چالش های موجود در بخش کشاورزی اشاره کرد. در عین حال بخش دولتی هم علاوه بر شفاف سازی برخی از چالش ها، به برخی از ایرادات وارد شده از جانب بخش خصوصی پاسخ داده و همچنین ظرفیت ها و حوزه های هدف مناسب برای کارآفرینی را برای مخاطبان این برنامه تشریح کرد.

از بخش‌های دیگر این دورهمی که می‌شود از آن به عنوان مهمترین اهداف برگزاری این مراسم یاد کرد، بخش ارتباط گیری اعضای شرکت کننده با همدیگر بود که برای این منظور ابتدا هریک از اعضای شرکت کننده معرفی مختصری از خود ارائه کردند و سپس در قسمت پذیرایی به شبکه سازی و ارتباط گیری با یکدیگر پرداختند. آخرین برنامه این مراسم، امضای تفاهم نامه همکاری بین پروژه کسب و کارهای نوپا و دیجی کالا نکست بود که مقدمات همکاری بیشتر را برای دو طرف در زمینه استارتاپ های حوزه کشاورزی فراهم می‌آورد.
همچنین باید توجه داشت که تعداد سرمایه گذاران و شرکت‌های بزرگ در این دورهمی به نسبت حضور بخش های دیگر کم رنگ بود که امید است با اطلاع رسانی مناسب چنین رویدادهایی و همچنین آگاه سازی درباره ظرفیت‌های فوق‌العاده بخش کشاورزی، تعامل مناسب‌تری بین استارتاپ ها و سرمایه گذاران اتفاق بیفتد و باعث هم افزایی هرچه بیشتر در این حوزه بکر در کشور عزیزمان بشوند.

Leave a Reply

Close Menu

  • 12
  • 153
  • 466
  • 1,978
  • 18,871