مراحل ثبت نام در رویداد چگونه است؟

دکمه ثبت نام در همین صفحه را انتخاب و سپس اطلاعات خود را برای ما ارسال کنید.

تفاوت رویداد و کنفرانس چیست؟

در کنفرانس های علمی مقالات و پوستر ها ارایه می‌شود در حالی که در رویداد ایده های عملیاتی ارایه میشود.

رویداد باشگاه توسکانو چگونه است؟

باشگاه نو آفرینی توسکانو با داشتن شبکه ای از ایده پردازان در ایران و کشورهای همسایه فضای تعاملی را برای تیم سازی و نوآوری در ایده ها فراهم میکند.

عنوان رویداد‌‌‌ : سفر تندرستی زنبور عسل
تاریخ برگزاری : 1401/12/2 تا 1401/12/04
ساعت برگزاری : ۱۰:۰۰ الی ۱۴:۰۰
با مشارکت : مرکز آموزش عالی امام خمینی (ره)
مجری : باشگاه نوآفرینی توسکانو

محل برگزاری : کرج، جاده محمد شهر، انتهای خیابان شهید همت، مرکز آموزش عالی امام خمینی (ره)، کتابخانه و باشگاه نوآفرینی توسکانو

گزارش رویداد

پیشینه

رویداد گیاهان دارویی از دوم تا چهارم اسفند سال 1401 آغازی برای برگزاری رویدادهای نوآورانه در باشگاه نوآفرینی توسکانو بود. در رویداد یاد شده بیش از صد نفر از سراسر کشور ایده‌های خود را در موضوعات مرتبط با گیاهان دارویی ارسال و طی سه روز به صورت بوت کمپ در محل باشگاه زیر نظر منتورهای خبره ایده‌های خود را پرورش داده و در قالب بوم مدل کسب و کار  آماده ارائه کردند. بازخوردهای مثبت آن رویداد ما را بر آن داشت که رویدادهای بعدی را با قدرت بیشتری پیگیری کنیم.

اکنون در سال 1401 دو رویداد «سفر تندرستی زنبور عسل» و « رویداد دانش‌بنیان فناوری‌های نوین کاهش ضایعات و زائدات محصولات کشاورزی» در برنامه‌های باشگاه قرار دارد.

تفاوت رویداد نوآوری و کنفرانس علمی

پایه‌ی برگزاری کنفرانس‌های علمی را اعضای هیات علمی دانشگاه‌ها و مقالات و پوسترهای علمی تشکیل می‌دهند. رویدادهای نوآورانه با اتکا بر آدم‌های نوآور (بدون توجه به موقعیت علمی و مدرک تحصیلی آنها) و محصولات نوآورانه‌ی آنها تشکیل می‌شوند.

افراد واجد شرایط برای شرکت در رویداد

هر آدمی که احساس می‌کند دارای نوآوری و خلاقیت در موضوعات مرتبط با رویدادهاست می‌تواند در این رویداد شرکت کند. اگر شرکت کنندگان توانسته‌باشند محصول اولیه (MVP) را تهیه کرده‌باشند به صورت رایگان در رویداد شرکت می‌کنند و کمک هزینه‌ای هم به صورت اقامت و غذای رایگان برای ایشان در نظر گرفته می‌شود.

کسانی که دارای ایده‌های نوآورانه نزدیک به محصول هستند می‌توانند  تقاضای خود را برای بررسی بفرستند و در صورت پذیرش، با پرداخت هزینه یا استفاده از «بورس نوآور باشگاه نوآفرینی توسکانو» در رویداد حضور یابند.

شیوه‌ی ثبت ایده

ثبت ایده در رویدادهای باشگاه نوآفرینی توسکانو کار ساده‌ای است. اول باید عضو باشگاه شوید. برای این کار وارد صفحه‌ی اول باشگاه به نشانی http://www.tuskano.ir  می‌شوید. روی دکمه ثبت نام در سمت چپ بالای صفحه کلیک می‌کنید. فرم حاضر شده را پر می‌کنید و با کلیک روی دکمه ثبت نام پیامی برای شما می‌آید که نشان می‌دهد ایمیلی برایتان ارسال شده است. با تایید ایمیل دریافتی ـ که احتمالا در اسپم‌های صندوق شما برودـ به صفحه برمی‌‌گردید و روی دکمه ثبت ایده کلیک می‌کنید. در فرم حاضر شده برای ثبت ایده یک فایل وردی را دانلود و جزئیات طرح خود را وارد می‌کنید.

شیوه‌ی برگزاری و مراحل انجام رویداد:

از ابتدای سال 1401 هر ماهه وبینارهایی برای معرفی رویداد و فرهنگسازی آن صورت گرفت. پس از گردآوری فرم‌های پیشنهاد ایده، توسط داوران متخصص غربالگری شده و حدود سی ایده برای مرحله‌ی نهایی انتخاب می‌شوند. از اعضای اصلی ایده‌پرداز دعوت می‌شود در محل برگزاری مرحله‌ی نهایی رویداد ـ که به صورت بوت کمپ ـ برگزار می‌شود حضور یابند و سه روز در اختیار مربیان و منتورهای خبره اصول تبدیل ایده به محصول تجاری و ارائه‌ی آسانسوری آنها برای داوران و سرمایه‌گذاران را بیاموزند. سرانجام در روز سوم شرکت‌کنندگان ایده‌های خود را در حضور افراد یاد شده ارائه و ارزیابی می‌شوند.

جوایز

به سه نفر از برگزیدگان رویداد جوایز نفیسی اهدا و به بقیه برگزیدگان بسته‌های آموزشی و سرمایه‌گذاری پیشنهاد می‌شود.

پسارویداد

کار به همین جا پایان نمی‌یابد؛ همه کسانی که در رویداد  شرکت کردند در شبکه‌ی باشگاه نوآفرینی توسکانو عضو شده و در جریان آموزش‌ها، دورهمی‌ها، نمایشگاه‌ها ، رویدادها و داده‌های مفید دیگر قرار می‌گیرند.

حامیان رویداد