Skip to main content

رویداد ملی کشاورزی دانش بنیان و بهره‌ور

بر مبنای حل چالش‌های راهبردی و مساله محور

درباره رویداد

پارک ملی علم و فناوری کشاورزی به عنوان جدیدترین پارک در نوع خود یکی از کلیدی‌ترین نهادهای مستقر در زیست بوم نوآوری و فناوری کشاورزی کشور است. پارک در نظر دارد در سال 1403 دومین رویداد ملی فناورانه‌ی خود را با عنوان « رویداد ملی کشاورزی دانش بنیان و بهره‌ور بر مبنای حل چالش‌های راهبردی و مساله محور» برگزار کند. هدف اصلی این رویداد جذب حداکثری فناوران و نوآوران در حوزه‌های گوناگون کشاورزی به منظور تکمیل و توسعه‌ی زیست بوم فناوری و نوآوری کشاورزی کشور  و حل چالش‌های اولویت‌دارِ کشاورزی ایران است.

موضوع‌های پیشنهادی رویداد پس از برگزاری جلسه‌ی چالش معکوس و دریافت نظرات صاحب‌نظران در سراسر کشور، تایید اولویت‌بندی آنها در کمیته‌ی علمی رویداد و تصویب شورای سیاستگذاری ملی   در دستنامه‌ی رویداد درج و به همه‌ی واحدهای اجرایی ابلاغ می‌شود.

شیوه‌ی برگزاری این رویداد به صورت نیمه متمرکز است. پس از ابلاغ دستنامه‌ی رویداد همزمان با  افتتاح در دوم تیر 1403 کلیه‌ی استان‌ها اقدام به برگزاری وبینارها و کارگاه‌های آموزشی توانمندسازی و دورهمی‌های تیم‌سازی می‌کنند. در این مرحله استان‌ها می‌توانند با جذب حامی نسبت به برون‌سپاری امور اجرایی به کارگزاران خصوصی مورد تایید پارک اقدام کنند.

در پایان تیر 1403 مراکز استان‌های منتخب به طور همزمان رویداد یک تا سه روزه‌ی استانی (بسته به توان و ظرفیت) برای جذب فناوران و نوآوران را مطابق دستنامه‌ی رویداد برگزار و از هر استان سه نفر را برای شرکت در رویداد نهایی معرفی می‌کنند؛

رویداد نهایی در هفته‌ی آغازین شهریور 1403  به صورت حضوری و بوت‌کمپ برگزار می‌شود. شرکت کنندگان نهایی طی سه روز در محل پارک ملی علم و فناوری کشاورزی ایده‌ها و طرح‌های نوآورانه و فناورانه‌ی خود را در معرض قضاوت داوران و سرمایه‌گذاران قرار می‌دهند.

این رویداد مناسب چه کسانیست؟

جامعه‌ی مخاطبِ این رویداد را پژوهشگران موسسات و مراکز تحقیقات و آموزش کشاورزی، کارآفرینان، نوآوران و فناوران جوان دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی کشور، ایده‌پردازان جوان، شرکت‌های دانش بنیان و همه‌ی کسانی تشکیل می‌دهند که حل مشکلات اساسی کشاورزی کشور را از مسیر نوآوری و فناوری دنبال می‌کنند.

حمایت مالی از رویداد

برای اطلاعات بیشتر با شماره 09352490959 تماس بگیرید.

ثبت نام
Close Menu

  • 141
  • 80
  • 748
  • 2,205
  • 22,377